Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Knihy, které si v roce 2018 musíte přečíst

CZ-blog

Knihy, které si v roce 2018 musíte přečíst

Tereza Šťastná

Přiznám se, že velmi ráda čtu. Je to pro mě takový rituál odprostění se od digitálního světa, ve kterém jsem přes den v práci. Jen bohužel nejsem úplně ten typ, který by byl schopný přelouskat knihu během tří dní, protože zkrátka ten čas na to nemám a zárověň u knihy nevydržím déle než hodinu. A můj oblíbený žánr? Většinou knihy napsané lidmi, které já obdivuji, v angličtině bývají zařazené v žánru non-fiction, v češtině je trochu složitější, protože to někdy je biografie, komedie nebo třeba osobní rozvoj. No určitě vám napovím, když zmíním své oblíbené autorky - Chelsea Handler a Ellen DeGeneres. Obě mohu doporučit, protože u jejich knih se opravdu nasmějete a je to ten nejlehčí oddych. 

 Poslední dobou, ale hodně čtu o módním průmyslu a knihy od žen, od kterých se mohu něčemu přiučit. Asi všichni jste četli knihu Girlboss od Sofie Amoruso, že? Na svém příběhu skvěle ukázala, jak se člověk může opravdu vypracovat vysoko, když bude mít dávku odvahy a trochu i drzosti. A ačkoliv je pro mě téma byznysu velmi zajímavé, začala jsem se spíš pohybovat směrem ke knihám o módě a životnímu stylu. A tady jsou moje tipy: 

2017 christmas-2.jpg

Životní styl

How to Be Parisian Wherever You Are (Jak se stát pařížankou)

Je to skvělá humorná kniha, která Vám dá nadhled nad problémy s muži a ukáže Vám, jak být vždy nad věcí. Jinak to shrnout opravdu nejde. Pařížanky se totiž vlastně vůbec neřeší, alespoň na veřejnosti se to tak zdá, ale doma se řeší až příliš. Určitě mi tato knížka ale naservírovala pár rad s humorem. 

Móda

Love × Style × Life

Nádherně zpracovaná kniha od mé nejoblíbenější "blogerky" Garance Doré. Schválně dávám slovo blogerka do uvozovek, protože ona vlastně už blog příliš netvoří. Stala se z ní osobnost, která spolu se svým týmem vytváří skvělý obsah - ať už posloucháte její podcast nebo čtete Atelier Doré. Je to velmi talentovaná fotografka/ilustrátorka, která se dostala do módního světa a já velmi obdivuji její přízemnost a vytříbený styl, který se neřídí podle trendů. Ukazuje, že svět módy je sice fajn, ale stejně je to celé o vás a vašem přístupu k odívání se. Pokud totiž najdete svůj styl, budete vždy vypadat skvěle. Garance dává tipy na to, jak svůj styl najít, jak nakupovat, jak přemýšlet trochu udržitelně - byť ne moc. Knihu zatím terpve čtu, ale i po první polovině ji mohu všem jen doporučit. 

Jídlo

Cravings

Také jste takoví fanoušci Chrissy Teigen jako já? Podle mě je to totiž skvělá máma a milující žena, přitom je velmi moderní krásná žena, která má smysl pro humor. 

No a světe div se, tato modelka k tomu všemu skvěle vaří! Upřímně jsem si myslela, že její kuchařka bude plná zdravých receptů se surovinami jako kadeřávek, quinoa, řepa a tak. Ne! Její kuchařka je plná dokonalých receptů, které jsou většinou spojením thajské kuchyně její maminky a americké kuchyně, kterou vařil tatínek. A je to skvělé a pěkně pikantní. 

Najdete tam thajské recepty, saláty, burgery a steaky, pěčenou zeleninu i zapečené těstoviny. Plus pár vtipných příběhů. 

Udržitelná móda

Dress [With] Sense

Toto je aktuálně kniha, která je takovou mojí biblí udržitelné módy. Je tam spousta informací díky kterým si uvědomíte, jak je vlastně jednoduché změnit svůj přístup k odívání. Obsahuje také rozhovory se zajímavými osobnostmi z módní branže, které se začaly věnovat udržitelnosti.