Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Vyletněný Caprese salát

CZ-blog

Vyletněný Caprese salát

Tereza Šťastná

Při příležitosti extrémního horka jsem se rozhodla oprášit recept, který jsem před rokem psala pro Cosmobloggers. Jedná se totiž o takovou vymazlenější verzi klasického salátu Caprese, který je na léto úplně ideální lehkou večeří.

Ale znáte mě, já to ráda posouvám trochu dál a proto jsem si lehce vylepšila klasický recept.

DP-caprese-basil

Není to nic těžkého, mně se ten recept zdá jako úplná prkotina, ale mám v okolí pár lidí, kteří si pomalu neukrojí ani kousek chleba, takže sdílet to, má asi smysl. Třeba si to přečte můj muž a jednou mě překvapí.

Jo a počet neberte moc vážně. Zrovna tento salát není žádná chemie, aby se výrazně něco mohlo pokazit, takže to nechávám podle vašeho gusta.

Ingredience:

 • 250g cherry rajčátek, klidně i více druhů

 • 1 balení mozzarelly ( ideálně cherry, ale je to na vás)

 • hrstka lístků čerstvé bazalky

 • 1 bio citrón

 • extra panenský olivový olej dle chuti / diety

 • sůl (na toto je skvělá ta drahá vločkovaná, ale stačí i obyčejná)

 • čerstvě mletý pepř (nikdy, ale nikdy nekupujte už umletý, protože oxiduje a usazuje se na játrech - you’re welcome)

 
caprese-4.jpg

Postup

 1. Rajčátka a bazalku opláchneme. Cherry rajčátka rozkrojíme. Pokud se vám blíží návštěva, tak tady je super trik na krájení asi tak za 5 vteřin, a pokud si chcete hrát, krásně vypadají nakrájené na čtvrtky. Dáme na talíř.

 2. Část bazalkových lístků klidně trošku potlučte v hmoždíři s olejem, kvůli tomu, že ten olej rozvoní.

 3. Vyndáme mozzarellu z obalu a v ruce jí natrháme na jednotlivé kousky, třešínkovou klidně nakrájejte a naskládejte na rajčátka.

 4. Zbytek bazalky si v ideálním případě natrháme na menší kousky v ruce, v horším případě nakrájíme, v nejhorším případě nastříháme a zasypeme jí salát.

 5. Potlučenou bazalkou s olejem také polijeme salát.

 6. Poté nastrouhejte na salát kůru z jednoho omytého bio citrónu a kdo chce být extra fresh, může i salát lehce pokapat jeho šťávou.

 7. Pak už jen sůl a pepř dle chuti a můžeme servírovat. Ideálně s nějakou čerstvou bagetkou.