Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Mé ohlédnutí za rokem 2017

CZ-blog

Mé ohlédnutí za rokem 2017

Tereza Šťastná

První týden nového roku je za mnou a já mám konečně jasno v čem chci aby byl rok 2018 jiný a zároveň mám i chvilku na to, reflektovat, co mi uštědřil rok předešlý. 

Když se ohlédnu zpět do doby přesně před rokem, vybavuju s jakou nejistotou jsem do něj vstupovala. Koncem ledna jsem měla přijít o jednu spolupráci, která měla podstatný finanční podíl v mé obživě. A když mi před svátky oznámili, že spolupráci ukončí již od začátku ledna, byla jsem strašně nervózní, jak to se mnou v roce 2017 po finanční stránce vlastně bude. K tomu se přidal druhý klient, který získal dojem, že online marketing v dnešní době nepotřebuje, čímž mi moc klidu nepřidal. Do toho má nejlepší kamarádka porodila dítě a já věděla, že už nebude prostor pro přátelství, tak jak do té doby bylo a tušila jsem v kostech, že ten rok bude přelomový z více ohledů. 

 Ale jak už tomu tak bývá, když skončí jedna příležitost, objeví se někde druhá a stalo se. Objevila se jedna malá práce, která mě ve výsledku stála nejen čas, tak i horší ohodnocení a co je na tom úplně nejhorší, mé přátelství . Rozhodla jsem se, že už nechci být freelancer, který se živí prací s vícero klienty, protože je to moc úsilí a menší klienti většinou nechápou, jaký význam pro ně mé služby mohou mít. Ukončila jsem i tak svou práci, ve které jsem stejně neměla vidinu žádného posunu a můj osobní rozvoj byl v seznamu mého nadřízeného na posledním místě. Nebyl prostor pro kreativitu ani důvěra v mé projekty, a když mi přistála zajímavá nabídka od jedné headhunterky, neváhala jsem a zapojila se do výběrového řízení na dodavatele služeb pro HR oddělení ve ŠKODA AUTO. A vyhrála. Opustila jsem tak starou práci a vydala se vstříc osobnímu rozvoji. 

Potkala jsem partu skvělých lidí, získala skutečně dobré vedení, které mi důvěřuje a podporuje můj rozvoj, spolupracuji se skvělou agenturou a spousta věcí se mi konečně srovnala v hlavě. Ano mám možná míň času na své osobní nápady, na blog a na to být kreativní, ale jsem ve fázi života, kdy jsem orpavdu šťastná s tím, jak věci jsou. 

Dokonce i s kamarádkou jsme na cestě k obnově přátelství. Všechno si zkrátka sedá a to co ne, to je stejně jen v hlavě. Člověk má totiž život podle svého přístupu k němu. Celý život je jen a jen o vás a vaší hlavě. Pokud se stane něco, z čeho jste nešťastní, začněte od sebe. Přemýšlejte, jak se k problému můžete postavit. Každá tragédie, kterou jsem si v životě prošla mě posunula dál a já jsem za ty zkušenosti vděčná. 

Zkuste takhle k tomu roku 2018 přistupovat. Přeji spousty úspěchů! 

Vaše, 

Tereza