Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Rekonstrukce

CZ-blog

Rekonstrukce

Tereza Šťastná

Nedávno jsem psala o tom, jak jsme se přestěhovali do většího bytu no a nyní vám budu vyprávět, jak jsme se rozhodli ho vylepšit. 

Už při stěhování jsme věděli, že se chceme pustit do opravy podlahy. Jak už to tak v klasických pražských bytech bývá, máme zde kvalitní dřevěné parkety, které ale byly zakryté lakem jak ze sokolovny a k tomu ještě popraskaným. No a když už v tom budeme, tak jsme si řekli, že i vymalujeme. 

Jenže jak už tomu tak bývá, rozhodli jsme se, že natřeme i naše dřevěné trámy. Sasho se 2x vydal cestou pokus omyl a začal je natírat akrylem, až nám nezbývalo nic jiného, než trámy nakonec i obrousit a natřít lazurou. To samozřejmě rekonstrukci protáhlo, ale výsledek stojí za to. 

Další věc, která byla v původním plánu bylo natřít zábradlí. Dřív totiž mělo poměrně slušnou tmavě šedou matnou barvu, jenže někdo v průběhu let tuto barvu zakryl odporným pseudo stříbrným akrylem, který se na některých místech loupal. Vybrali jsme tedy matnou černou barvu a natřeli jak zábradlí, tak konstrukci. Kombinace matné voskované podlahy a matného černého kovu okamžitě pozvedla úroveň bytu na level 3. 

Dlouhou dobu jsem Sashu taky přemlouvala, abychom změnili světla. Vždycky se tvářil jak naprostý kakabus, ale ta rekonstrukce v něm rozdmýchala chuť kutit a tak se mi povedlo ho přesvědčit na bodovky. Dokonce se mu to zalíbilo natolik, že jsme vyměnili všechna světla v bytě. A ano, téměř všechna jsou bodovky. Je to totiž skvělá možnost, jak si světlo nasměrovat tam, kam potřebujete a výsledný efekt osvětlené místnosti vypadá luxusně. 

Já samozřejmě neustála listovala Pinterestem pro inspiraci, až jsem narazila na fotografii nádherné kuchyně v černé barvě. Tak jsem to milému poslala a čekala odpověď ve smyslu: "Ty jsi se fakt zbláznila!" Místo toho mi ale přišlo: "Wow, to je top, to by bylo super!" No a hádejte co, investovat do nové kuchyně jsme nechtěli, a tak jsme si dvířka přestřikali na černo, vyměnili úchytky za kožené a hádejte co? Už jsme byli tak na level 6. Je to vlastně strašně snadná věc, ale tak efektní!

Pak jsme už ladili drobné detaily jako čím zakrýt stary ošklivý gauč a jak rozsvítit tmavý kout. A samozřejmě nás ještě čeká pořízení nové lednice, skříní a gauče. Ale o tom až jindy. Teď se podívejte jak to při rekonstrukci vypadalo.