Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Když nepadne střih

CZ-blog

Když nepadne střih

Tereza Šťastná

Proč se tu poslední dobou neobjevil žádný kousek, který jsem si ušila? Jak ráda bych vám odpověděla něčím sofistikovanějším než že jsem zkrátka poslední dvě věci naprosto posrala.

 Ono se řekne, že když někdo umí šít, tak si dokáže vše upravit namíru. Já jsem pravý opak. Zvládnu něco ušít podle střihu, ale jakmile mám do střihu zasáhnout, tak jsem absolutní nula. Fakt. 

Když máte tak atypickou postavu jako já, perfektně padnoucí oblečení se těžce hledá, natož šije. Speciálně pokud jste samouk a veškeré své znalosti máte z Burda tutoriálů a internetu. Kdykoliv se změřím, tak moje míry vycházejí na 3 různé velikosti, no a trefujte se do toho. V zimě jsem si šila tepláky - ty první byly moc velké, ačkoliv jsem vybrala velikost v tabulce přesně podle svých měření, na druhých jsem zvolila špatnou gumu v pase a až třetí se mi povedly.

Další výtvor měly být volánkové šaty z toho úžasného hedvábí s bavlnou v růžové, co jsem sehnala v akci. Dala jsem si na nich skutečně záležet a krásně je vypodšívkovala, všechny švy byly krásné a jednotné, volán zapošitý v ruce no zkrátka vysoká krejčovina v podání samouka. Jenže? Po ušití jsem šaty oblékla a jejda. Jsou mi tak veliké, že vypadají jako ošklivý kus růžového hadru. 

Vzhledem ke křehkosti té látky a té precizní práci s podšívkou bohužel párání nepřipadá v úvahu. Co teď? 

Další pokus o spotřebu téhle látky bylo jednoduché tílko s véčkovým výstřihem a romantickými špagetovými ramínky. Zvolila jsem dokonce stejnou velikost jako u volánkových šatů, takže ačkoliv to není volný střih, určitě mi padne. Jo, to byste se divili. Těsně před koncem jsem si top oblékla a celý ten top chudák obepíná můj hrudník tak pevně, že nošení bude muset počkat. 

Jsem samozřejmě celá nešťastná, že zatím ani jeden ze svých letních modelů nemůžu nosit a snad mám poučení pro příště. Jen kdyby mi ty šaty nepřidávaly dalších 8 kilo navíc...