Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Moje léto

CZ-blog

Moje léto

Tereza Šťastná

Jaké to je, když se vám v horizontu pár dní změní životní režim? Vyčerpávající a zároveň napínavé. Musíte se asi divit o čem je řeč, co? 

Nemyslete si, že jsem se na vás s články vykašlala, jen jsem před téměř dvěma měsíci udělala krok do neznáma a od té chvíle to byla opravdu jízda! Změnila jsem totiž práci. 

 Posledních několik let jsem fungovala v takovém velmi uvolněném režimu, po kterém jistě touží spousta z vás. Měla jsem práci z domova, neboť jsem živnostník a vedla si svůj denní režim docela podle sebe. Ráno jsem vstala s klidem, vyvenčila psy, udělala si snídani a pustila se do práce, kterou jsem si i tak šéfovala podle potřeb mých klientů a vlastních projektů, včetně blogu. Jenže takový pracovní den se mi nakonec protáhl až do nějakých 7 či 8 hodin večer a já měla z celého dne absolutní nic. A ještě jsem k tomu byla neustále zavřená doma. 

Umíte si tipnout kolik kroků jsem z těch doporučených 10 000 denně nachodila? Stěží 2 000. A tak jsem pracovala 10 i více hodin denně s nachozenými pár kroky a kynula si tak ve své bublině. 

Řekla jsem si, že potřebuju změnu a začala jsem se poohlížet po něčem novém. Shodou okolností mě oslovila jedna milá headhunterka s nabídkou řízení projektu pro jednu z největších českých společností. Nejdřív jsem se trochu cukala, protože tato práce zahrnuje dojíždění. Čím víc jsem ale o nabídce věděla, tím víc jsem byla přesvědčená, že je to náhoda, která se měla prostě stát. 

 Je to výzva do které postupně vplouvám poslední dobou. Místo vstávání v 8 ráno musím vstávat v 5:30. Pak mě čeká cesta autem a já jsem teprve vyplašený začínající řidič, takže je to velké drama, následuje den plný nových věcí, které se musím naučit. Cesta zpět do Prahy a obstarání domácnosti. Tak vypadá můj nový celý den. Pro vás je to možná rutina, pro mě krok dál v životě, ačkoliv ostatní to mohou považovat za krok zpět. Každý touží po nezávislosti, ale já toužím po výzvě, která s sebou nese režim. Abyste věděli, tak denní počet kroků jsem téměř ztrojnásobila, začala jsem jíst pravidelně a zhubla tak 3 kila, po příjezdu domů mě nečeká další práce, ale mohu večer věnovat cvičení, šití, odpočinku. A navíc se aspoň naučím konečně řídit. 

 Nebudu vám vyprávět, že všechny tyto velké změny jsou stres a zátěž a že já jsem z toho poslední týdny velmi unavená. Ale konečně jsem šťastná, že mohu pracovat na věcech, které mají smysl a že mohu něco ovlivnit. Tak se na mě nezlobte, že tu je méně článků, ale až si trochu zvyknu, bude jich tu víc.