Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Kosmetické značky, které testují na zvířatech

CZ-blog

Kosmetické značky, které testují na zvířatech

Tereza Šťastná

Jsem na sebe naštvaná. 

Zlobím se strašně moc, protože neustále řeším téma udržitelné módy a téměř jsem zapomněla na kosmetiku. Sice tady čas od času zveřejním nějaké DIY na kosmetiku, ale nedávno jsem tu opěvovala ten skvělý krém od Kiehl's, který mi sice pomáhá s mojí pletí, ale podpořila jsem tím značku, která testuje kosmetiku na zvířatech a o co hůř, je součástí L'oreal koncernu, který je známý svými šílenými praktikami testování na zvířatech. Nicméně po internetu kolující video zmrzačené opičky v kleci v laboratořích L'oreal mi dalo tu dost potřebnou facku, která mi opět připomněla, že tento problém existuje a je třeba o něm mluvit a o toto téma se zajímat stejnou měrou, s jakou se věnuji módnímu průmyslu. 

Rozhodla jsem se tedy napsat článek o značkách, které testují na zvířatech, ačkoliv jste si mohli myslet, že jsou tzv. "Cruelty-free". Samotné mi to totiž vrtá hlavou a bude to tak pro mě dobrý průzkum. 

Kiehl's

Tím, že jejich image je něco mezi tetovacím salónem a lékárnou, člověk by řekl, že se bude jednat o značku, která už je dávno za testováním na zvířatech. Tohle je opravdu jedno z největších zklamání. Jejich produkty jsou sice skvělé, ale opravdu nemůžeme hydratovat pleť jinak? Budu pátrat dál a třeba najdu alternativu a hned jak se tak stane, tak se ozvu s tipem. 

M.A.C.

Značka, která začínala jako "Cruelty-free" změnila strategii a začala testovat na zvířatech v okamžiku, kdy vstoupili na čínský trh. Ten totiž požaduje, aby kosmetika byla takto testována. 

Je to škoda, když v rámci expanze ztratíte určitou hodnotu, kterou jste doposud zastávali.

Jinak M.A.C. je součástí Esteé Lauder koncernu, který ma pod sebou např. Bobbi Brown, Too Faced a další na které se můžete podívat zde. Vypadá to ale, že ne každý z koncernu na zvířatech testuje. Nicméně testuje od nich i následující: 

Clinique

Další překvapení, další zklamání. Poslední dobou sháním make-up, který by mi nedráždil tu dermatitidu a byl přitom lehký. Dostala jsem tip na Clinique, ale ještě než jsem se tam stihla vypravit, hned jsem si to zase rozmyslela. 

Yves Rocher

Francouzská levná kosmetika, která se tváří velmi přírodně, tolik přírodní zase není. Bohužel tady v Čechách se jim velmi daří právě pro jejich cenu a krásné vůně. Nicméně od doby, co jsem objevila Rituals, která na zvířatech zásadně netestuje, tak už jsem tam nevkročila. 

Nuxe

Jejich univerzální tělový olej je teď obrovským hitem a sám olej se prodává v lékárnách, nicméně na zvířatech testuje, tak se radši namažte nějakým surovým rostliným olejem. 

L'Occitane

Další francouzská přírodní kosmetika, i když poněkud cenově dražší. Já osobně miluji jejich Verbenové vůně, ale bohužel se na černý list dostali také. 

EOS

Vajíčko ukrývající balzám na rty, který všechny bloggerky opěvují, ačkoliv já jsem nikdy nemohla přijít na jiný důvod než roztomilost balení. Radši zkuste můj recept a vyrobte si balzám vlastní, přírodní a se svou vůní. Tady máte recept. 

Yves Saint Laurent

Opět obrovské zklamání, protože od nich miluju dvě věci. Řasenku, která je tou nejvoňavější řasenkou světa a jejich highligther. No... což... hledáme dál. 

O.B. Tampons

Ano, ani vložky či tampony nejsou ušetřeny testování na zvířatech. Zatímco Always se dost často propírá, O.B. už se zmiňuje podstatně méně. Navíc uvolňují různé chemikálie z bělení bavlny přímo na sliznice a to taky není zrovna OK. Víc o tomto jsem napsala v článku zde: http://terezastastna.com/czblog/jen-pro-holky

A spousta dalších...

Parfémy jsou kámen úrazu se značkami jako Escada, Gucci, Donna Karan, Elizabeth Arden, Kenzo, pak tu jsou všechny ty vlasové péče, další kosmetika, atd. 

Skvělý přehled značek testujících na zvířatech najdete zde: http://www.crueltyfreekitty.com/companies-that-test-on-animals/