Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Bílé kimono

CZ-blog

Bílé kimono

Tereza Šťastná

Poslední neděli jsem strávila téměř celou ve svém studiu focením, čtením a plněním svých blogovacích povinností.

Navíc se musím přiznak ke svému sobotnímu selhání a to, že jsem si koupila džíny. Víte, jak tvrdím, že bych ráda prezentovala pouze šatník, který si ušiju? No to stále platí, jen prostě džíny si ještě nějaký čas sama neušiju, protože jsou náročné, můj stroj by to zkrátka neutáhnul, protože džínovina je těžká a pevná a 6000,- na ušití kalhot, které mi ani za chvíli nemusí padnout, prostě teď nemám. 

 Tak nějak si říkám, že je to OK. Uklidňuji se tím, že skutečným problémem je to, že nakupujeme příliš oblečení, které vůbec nenosíme a tím přispíváme k levné práci, znečišťování planety a našeho šatníku. A jediné, co si dovoluji v obchodě koupit jsou jednoduchá jednobarevná trička z biobavlny, spodní prádlo a džíny. Tyhle věci stejně nosím neustále, takže moje cost per wear držím opravdu nízko. Ano, právě tímhle si očišťuji své svědomí. 

 No, svoje sobotní džíny jsem vlastně nosila celý víkend a při prohrabávání šatníku jsem si uvědomila, že jsem vám ještě nepředstavila tohle kimono. Je to kousek, který jsem si ušila cca 3 roky zpátky a ukázalo se, že to byl skvělý krok, protože kimono je prostě klasika. Měla jsem ho ušité za odpoledne, pak jsem ho ještě pomalovala drobným vzorem. Výsledek trošku připomíná moderní porcelán. Střih je z Burdy 06/2011, ale najdete ho i online tady

A co vy? Nosíte kimona? Zkoušeli jste šít vlastní? Dejte mi vědět v komentářích!