Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Moje oblíbená kosmetika

CZ-blog

Moje oblíbená kosmetika

Tereza Šťastná

Zima je pro mojí pleť extra zátěž. Asi jsem to tu nikdy nezmínila, ale mám pravděpodobně nejkomplikovanější pleť na světě, i když mi spousta holek závidí, že jí mám krásně hladkou. No nenechte se zmást. 

 Každá holka na světě má problémy s pletí, někdo méně někdo více. Moje pleť byla v pubertě skvělá, sem tam nějaký pupínek, ale jinak žádný problém. Ty přišly až nyní, s věkem a hlavně stresem. Takže abych vám tak popsala, jak na tom jsem, udělala jsem tenhle obrázek:

No tohle byste definovali jak? Smíšená citlivá? Poradíte mi někdo?

Bohužel, díky dermatitidě a alergiím si nemůžu na dermatitidu mazat různé přírodní krémy na citlivou pleť, protože je v nich nějaká rostlinka, která má zklidňovat, ale mě naopak situaci ještě zhorší. Mastná zase vyžaduje vysušovat tonikem, ale to kvůli dermatitidě taky není možné. Můj oční krém je buď kokosový olej, heřmánková mast nebo baobabový olej. 

Jestli ho chcete koupit, klikněte na fotku. 

Jestli ho chcete koupit, klikněte na fotku. 

 Já tenhle olej dostala k Vánocům a ačkoliv mi moc nevoní, je na pleť a tělo fakt perfektní. Nezanechává mastný film dlouho a je údajně dobrý na vrásky. Já s ním mažu i strie, které mám a rychleji se mi hojí. A teď na zimu je olej opravdu ideál. 

 Potom jsem objevila skvělý krém od Kiehl's, který mi naštěstí tu moji krupici kolem nosu nedráždí, pěkně hydratuje a zároveň nemastí. Je to asi základní řada, ale mojí pleti vyhovuje. Navíc můj nákup tam byl absolutně skvělý, protože slečna prodavačka byla úplně úžasná. Vyslechla si mě, doporučila mi, dala mi vzorečky další péče na problematickou pleť a byla neuvěřitelně milá. Opravdu jsem se do té prodejny zamilovala! 

Krém můžete koupit na tomto odkazu nebo v prodejně.

Krém můžete koupit na tomto odkazu nebo v prodejně.

Další skvělý objev do zimy je výborný eukalyptový balzám na rty od Rituals - Smooth Operator. Krásně chrání rty, skvěle voní, dá vám ten osvěžující pocit na rtech. Navíc je celý v kovovém obalu, takže se vám nestane to, co mě se stává s každým labelem, že zničíte víčko. Jen není úplně nejlevnější, ale žijeme jen jednou, ne?

Koupíte ho v prodejnách Rituals nebo na tomto odkazu.

Koupíte ho v prodejnách Rituals nebo na tomto odkazu.

A u Rituals ještě zůstaneme, protože největší péči v zimě vyžadují ruce a tahle značka má výborný a cenově dostupný peeling Miracle Scrub, který je kvalitou srovnatelný se SPA Manicure by O.P.I.. Jen jsem v průběhu psaní tohoto článku zjistila, že už se prostě nevyrábí. Jaká škoda. 

kosmetika-5.jpg

No a poslední je základ. Antiperspirant. 

Tak jako se u mě vylouply problémy s pletí, objevil se i problém s pocením. Nic moc, abych pravdu řekla. A i když se snažím se vyhnout deodorantům, které obsahují hliníkové soli, někdy to prostě bez takového antiperspirantu nejde, zvlášť, když se potíte, tak jako... já.

Skvěle funguje tento Rituals - Ritual of Sakura a hlavně hezky voní. Takže doporučuji. Jen ho kvůli těm solím nepoužívejte často a prostřídejte to s něčím bez. Buď nějaký domácí deodorant, nebo svému klukovi prostě ukradněte Old Spice, který v sobě žádné soli nemá.