Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

CZ-blog

Stěhování

Tereza Šťastná

A je to tu, po roce rozvažování jsme se konečně odhodlali odstěhovat do většího bytu. 

Se vši upřímností musím říct, že byt, ve kterém žijeme aktuálně je větší než byt ve kterém jsem vyrostla a to tu žijeme v podstatě jen my dva a psi, ale dost často máme návštěvy, naše podnikání a aktivity si také uzmuly dost podstatnou část našeho prostoru, že jsme už takhle nemohli dál. 

Já si polepším, protože moje pracovna bude mít okna s parapety, která směřují na jih, takže vlastně můžu rozšířit svou truhlíkovou zahradu a světlo tam bude lepší pro všelijaké focení a natáčení. Zároveň už nebude muset sloužit jako pokoj pro hosty a já tak získám víc prostoru. 

Sasho bude mít svou pracovnu / pokoj pro hosty, protože pracovnu až do takové míry jako já, nevyužívá, spíš ji potřebuje pro skladování věcí a sušení povlečení. 

Na co se ale extrémně těším je galerie. Ano, budeme mít obývací prostor s galerií, což bude nádhera, byt je totiž mezonet. Zatím jsme se rozhodli, že galerie bude taková chill out / skladovací zóna. Je tam pár chytrých skrýší na vysavač, spižírnu a tak. Btw, kam dáváte vysavač vy? Já tenhle problém nikdy moc nedokázala vyřešit. 

Aby té rozmazlenosti nebylo málo, těšíme se na dvě velké koupelny, jedna s vanou / vířívkou, druhá se sprchovým koutem. Takže mám tu možnost se naložit po práci do vany se sklenkou vína. Plus já si konečně můžu užít svých šumivek do koupele. 

Já vím, zní to všechno strašně snobsky a uznávám, že je to trochu víc než by nám stačilo, ale zase na druhou stranu, život je krátký, a když žijete s balkáncem, tak ten prostor kolem sebe rozhodně potřebujete. Navíc, větší byt = víc uklízení, rozhodně to tedy nebude všechno tak růžové. 

No a protože nový byt je také příležitost pro změnu interiéru, zde máte pro představu mojí inspiraci, veškeré fotky jsou z mého Pinterestu a původní zdroje tak najdete tam.