Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Stylové ikony: Baronka Pauline de Rothschild

CZ-blog

Stylové ikony: Baronka Pauline de Rothschild

Tereza Šťastná

 Jak jsem zmiňovala již dříve, ráda bych zde věnovala víc prostoru ženám, které mě inspirují. A chtěla bych začít malým seriálem o těch největších ikonách stylu a vkusu, o kterých jste možná doposud nevěděli. Když tak brouzdám internetem, téměř každý označí za svou historickou ikonu Audrey Hepburn. Možná je to proto, že každá toužíme jíst koblihu v malých černých před výlohou Tiffanyho, a nebo protože chceme být tak nezávislé, jako je práve slečna Holly Golightly. Pomalu mám pocit, že paní Hepburn v žádné jiné roli nehrála. 

 Nicméně světová historie ukrývá daleko větší ikony, které byly ve svém odívání mnohem progresivnější než ty, které opěvuje skutečně každý. 

Takovou mojí ikonou je Pauline de Rothschild, rozená Pauline Potter. Dcera vlivných amerických expatriantů, žijících v Paříži s opravdovou modrou krví, protože její příbuzenské vazby vedou k americkým prezidentům či prezidentským kandidátům, dokonce i k prvním americkým rodinám a teď se podržte, i k Pocahontas (věděli jste, že byla skutečná?)

V krátkosti vám ji představí toto krátké video ze seriálu Americké princezny za milion dolarů.

Baronka de Rothschild rozhodně neodpovídá typickému ideálu krásné ženy, ale čiší z ní šarm a elegance a přitom z jejího stylu je znát, že měla neuvěřitelnou odvahu a nebála se kombinovat své kousky tak, že i dnes, v době kdy nás nemůže nic šokovat, považujeme za novátorské.

Jako třeba tato černá róba a cigaretové kalhoty. A to mluvíme o období 60. a 70. let. 

Zdroj obrázku: http://thepeakofchic.blogspot.cz/2014/11/the-art-of-setting-table.html

Zdroj obrázku: http://thepeakofchic.blogspot.cz/2014/11/the-art-of-setting-table.html

Pauline byla dokonce tak významná, že byla jedinou ženou, která se dostala do síně slávy známého listu "Nejlépe oblékaných lidí světa", který v současnosti spravuje magazín Vanity Fair. 

Rozhodně je královnou stylu, protože právě ona je původní nositelkou casual mikiny a bot nad kolena, ne Kylie Jenner.

A především tato dáma věděla, jak zapózovat lépe než Tyra Banks, podívejte na ty nohy!  

Baronka Pauline de Rithschild je pro mě jednou z největších inovátorek stylu a jednou z nejvýc ikonických postav z historie módy. Její styl je nadčasový, vytříbený, inovátorský, ženský a mužský zároveň a já ho proto nanejvýše obdivuji. 

Co si o jejím stylu myslíte vy? Dejte mi vědět dole v komentářích.