Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Proč bychom my holky měly držet spolu. Víc než kdy jindy.

CZ-blog

Proč bychom my holky měly držet spolu. Víc než kdy jindy.

Tereza Šťastná

Ve stínu událostí posledního týdne jsem začala velmi uvažovat o tom, jak je důležité, abychom se my ženy vzájemně podporovaly. 

Ačkoliv si my v České republice můžeme říct, že se nás názory amerického prezidenta netýkají, není tomu tak. Ať už si to přiznáváme nebo se to v sobě snažíme potlačit, americký prezident je politická funkce, které se dostává nejvíce pozornosti a jeho názory tedy mají svým způsobem vliv na celý svět. Být prezident idiot v zemi, která nikoho nezajímá, jako tomu je u nás, je vlastně docela zábava, protože jeho vliv je minimální a může nás dráždit tak maximálně tím, že dá státní vyznamenání svým kamarádům, pošlape naši národní hrdost na nějakém sněmu, či popije s prezidentem Ruska a Číny. Jeho mandát je ovšem krátký a vliv na světovou politiku mizivý, a tak vlastně nestihne nic moc ani zkazit a není pro nás nějakým významným rizikem. Na druhou stranu americký prezident xenofob, rasista, sexista představuje skutečně vážný společenský problém, který zkrátka hluboce zasáhne úsilí všech obhájců lidských práv. A co teprve vliv, který bude mít na mladé, kteří si zatím utvářejí názor na svět? 

Dost o Trumpovi, protože si upřímně nezaslouží, abychom na něj plýtvali energii. Ráda bych ale reagovala na slova jeho oponentky, Hilary Clinton, která pronesla při svém projevu po volbách. Proč? Protože jsem si díky ní uvědomila, jak důležité je, aby ženy podporovaly ženy.

Z historie je jasné, že jsme to neměly vždy tak jednoduché. Bojovaly jsme za svá práva a postavení ve společnosti a nyní se vrátíme pár kroků zpět. Možná budeme muset opět čelit sexismu v našem okolí a ve společnosti dost možná budeme víc narážet na hulváty, kteří mají pocit, že jsou vůdcem smečky. Zkrátka se kolem nás určitě vyloupne pěkná dávka debilů. 

Nesmíme ale zapomínat, že v jednotě je síla. My ženy bychom měly oslavovat každý úspěch, kterého nějaká žena dosáhne, měly bychom se podporovat, pomáhat si a držet pospolu, vzájemně se inspirovat. Každý úspěch totiž bude důkazem, že ve společnosti máme své místo, které nám nemůže nikdo upřít. Oslavujme naši krásu v každé podobě, naše dovednosti, ženskou intuici a empatii. 

Být ženou by totiž nemělo být nic špatného a neměly bychom se za to stydět a stahovat se do ústraní. Naopak, pojďme přijmout samy sebe takové jaké jsme, mějme se rády a nehrajme si na rivalitu. 

Rozhodla jsem se proto tematicky svůj blog obohatit. Chtěla bych zde mluvit o ženách, které mě inspirují, o svých kamarádkách a jejich zkušenostech a o těch ženách, které se rozhodně nepodřizují diktátu společnosti. 

Možná to pro některé z vás nebude tolik zajímavé, jako co jsem si kam oblékla a co jsem si ušila, ale já nikdy nechtěla mluvit pouze o kosmetice a módě. Blog je kus mého světa, kde mohu sdílet své názory a vést diskuzi, vždycky jsem chtěla, aby zde byla nějaká přidaná hodnota, jako pátrání po udržitelné módě. 

Snad se tedy na mě nebudete zlobit a povedete se mnou dialog i o tématech, která jsou důležitá.