Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

CZ-blog

DIY - Náhrdelník podle Valentino SS16

Tereza Šťastná

Ze všeho nejraději si procházím fotografie z přehlídkových mol uběhlých Fashion Weeků. Je to pro mě totiž zdroj inspirace, jediné co je třeba udělat - pořádně pátrat. Protože ten, kdo nehledá, nenajde. 

 Jednou z mých nejoblíbenějších přehlídek byla Valentino SS16, která byla inspirována africkými kmeny a interpretovala tuto kulturu s vytříbeným vkusem, že i já bych teď ráda oblékla batiku. Co mě ale zaujalo ze všeho nejvíc byly doplňky. Nikdy bych u Valentina nečekala ušní roztahováky a také jsem si zamilovala ty úžasné keramické náhrdelníky, které na tmavém pozadí kolekce tak vynikaly. Z dálky to vypadalo, jako by modelky měly krajkový límeček (takový ten jaký si dáte přes šaty, když chcete vypadat jako roztomilá knihovnice), až na drobný detail, ve skutečnosti to byly keramické bodce. Jejich autorem je Alessandro Gaggio. 

Plus, vypadají velmi jednoduše a já miluju, když si doma můžu tvořit návrhářské kousky. No a teď se do nich můžete pustit i vy. 

Potřebujete

 • na vzduchu tvrdnoucí bílou keramickou hmotu
 • košenou šňůrku
 • trochu vody
 • vlhký čistý hadřík
 • keramické špachtle (není nutné)

Postup

 1.  Navlhčete si ruce, aby nevysoušeli hlínu 
 2. Vezměte malý kousek do ruky a začněte v ní válet tlustší válec. Ten poté splácněte na placku a lehce navlhčete. Nemusí to být úplně perfektní. A také doporučuji, nechte si pásek v prostřed trochu tlustší. 
 3. Teď přichází ta nejriskantnější část - složte pásek napůl a konce k sobě přimáčkněte a zahlaďte, v přehybu ale nechte očko, tak jako je to na obrázku. Musíte být opravdu opatrní, protože přehyb má tendenci praskat. Pokud se vám objeví prasklinky, ale přehyb stále drží, zahlaďte prasklinky vlhkým prstem. 
 4. Zahlaďte slepené konce tím, že je lehce vyválíte v ruce nebo pomocí špachtličky. Jednotlivý "korálek" by měl vypadat jako zub. 
 5. Nechejte korále zaschnout. Zabere to přibližně 24 hodin, ale když je dáte blíž k topení, uschnou rychleji. Jen to nedávejte do trouby nebo na ně nefoukejte fénem, protože mohou prasknout. Je zkrátka potřeba, aby vysychaly uvnitř postupně. 
 6. Suché korále položte na stůl v pořadí v jakém je budete chtít na náhrdelníku, protáhněte jimi koženou stužku a na každém konci udělejte uzlík aby se korále nehýbaly. Hotovo! 

Dejte mi vědět, co si myslíte o tomto DIY v komentářích, sdílejte své náhrdelníky na sociálních sítích a nezapomeňte mě označit @dogandpineapple. Těm nejlepším můžu slíbit shoutout.