Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Velká psí operace

CZ-blog

Velká psí operace

Tereza Šťastná

Velice se vám všem omlouvám, že jsem v poslední době nic moc nepostovala, ale můj srpen byl upřímně řečeno nahovno. 

Jak asi víte, jsem hrdou majitelkou těch dvou nejlepších psů, kteří se kdy narodili - dvou bostonských teriérů Yody a Fiony. Yodu, kterému jsou aktuálně 3 roky, máme už od štěňátka a 6ti letou Fionu, kterou jsme si vzali před rokem a půl od jejích předchozích majitelů, kteří pro ni hledali nový domov. 

Oba naprosto zbožňujeme a i přes maličko problémový začátek se začali zbožňovat i oni dva. Bohužel pár měsíců zpátky, jsme obdrželi smutnou zprávu a to, že Fioně se na mléčné liště udělal nádor a bude muset podstoupit operaci. Po několika nocích strávených průzkumem a hledání doporučení, jsme v Praze našli skvělou kliniku, a já se tak octla na operačním sále, držíc svoji holčičku, aby nespadla, když dostala anestézii. 

Operace proběhla úspěšně a spolu s odstraněním mléčné lišty s nádorem jí i vykastrovali. Měli jsme opravdové štěstí, protože jak se ukázalo, nádor nebyl zhoubný a nemohl se tedy ani rozšířit. 

Celý proces hojení byl samozřejmě osina v zadku. Museli jsme přeorganizovat spaní, protože když má váš pes 40 vzájemně provázaných stehů na břiše, musíte se ujistit, že si nevytáhne ani jeden. Musím uznat, že naše holčička byla fakt skvělá pacientka. Já se samozřejmě probouzela pokaždé, když se pohla, také abych jí poupravila její pooperační outfit, který po její hladké srsti klouzal dolů aby ji neškrtil tolik na ramenou, také abych se ujistila, že nemá bolesti. Tenhle režim nám trval dva týdny, ale v okamžiku, kdy jí vytáhli stehy byla zase ta stará, dobrá, skákající Fiona. 

Ještě podotknu, že jsem jí vyrobila speciální nemocniční obleček, který jste mohli vidět na mých Instagram Stories. Byl vyrobený z topu z velmi měkké bavlny, takže byl o hodně lepší variantou než ten z ordinace. Dokonce i veterinářka mi pochválila šicí dovednosti (i když na takovou věc nejsou skoro potřeba a vyrobené to máte doslova za 5 minut).

Měli jsme obrovské štěstí, ale ráda bych vás upozornila, že ne všechny připady dopadají tak dobře. Pouhé dva dny před Fioninou operací zemřela fenka mamky mého přítele, protože měla zhoubný nádor, který se rozšířil do jejích plic. 4 měsíce po té stejné operaci jako jsme absolvovali my. Rozhodně bych se nerada vydávala za experta, abych mohla psát takováto tvrzení, takže si je ověřte se svým veterinářem, ale šance, že nádor bude zhoubný je až 50%. jako prevence je prý nejlepší nechat fenu kastrovat ještě před prvním háráním. Takže prosím, nebuďte paličatí a nenalhávejte si, že to není potřeba. Poraďte se s veterinářem, který má vaši důvěru a preventivně kastrujte. 

Mimochodem, včera to byly tři týdny od operace a Fioně se daří skvěle. Už se chová jako kdyby žádná operace nebyla, nemá bolesti, skáče a běhá a vše se zdá být téměř zahojené. Stále nás čeká ještě operace druhá, kdy jí preventivně vyjmou druhou stranu mléčné lišty, ale to teď díky nezhoubnosti nádoru může počkat. 

Pokud jste si prošli něčím podobným se svým miláčkem, budu ráda, když se o svůj příběh podělíte dole v komentářích.