Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

CZ-blog

Skvělé vodní infuze pro horké letní dny

Tereza Šťastná

 Poslední dobou jsem téměř závislá na ochucování vody nějakým ovocem. Je to jednoduchý způsob jak si vyrobit zdravější nápoj než se při každé žízni napít limonády či vody s cukrovým syrupem obsahujícím spoustu konzervantů.

 Pravděpodobně nejznámější ochucená voda je ta s citronem popř. okurkou, poslední dobou ale vídám lidi, co si do svého nápoje hodí jahodu nebo jiné ovoce, věděli jste ale, že si své pití můžete obohatit o bylinky nebo například o květiny? Věřte mi, že toto musíte vyzkoušet!

Tady jsou nějaké variace, které jsem zkusila, když jsem byla na chalupě:

Růžová voda s levandulí

 Růže se v poslední době staly mou oblíbenou příchutí v nápojích! Je to jednoduché, prostě si vezmete květ růže ze kterého otrháte okvětní lístky a přidáte kvítky levandule a necháte nějakou dobu odpočinout v lednici. Poté si už jen stačí užívat této královské lázeňské vody! 

Červený rybíz s mátou

Rybíz je poměrně kyselý a díky tomu je také ideálním osvěžením, zvlášť v kombinaci s mátou. Jednoduše rozdrťte trochu rybízu ve sklenici, zalejte vodou a přidejte lístky máty, kterou jste promnuli v ruce, abyste uvolnili aroma. 

Meduňka a máta

Tohle bude fungovat s jakoukoli bylinkou, takže se zde nabízí velký prostor pro experimenty s chutí. Já mám nejradši meduňku s mátou, protože obsahuje lehce citronové aroma bez kyselosti. Stačí, když pokaždé lístky trochu promnete dlaní. 

 Určitě tu v budoucnu o ochucené vodě napíšu, ale nemusíte se bát a můžete začít experimentovat sami. Pokud přidáte ovoce, které máte rádi, určitě se nemusíte bát, že něco pokazíte. A zaručuji, že brzy zapomenete na umělé nápoje a limonády.