Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

DIY - Domácí balzám na rty

CZ-blog

DIY - Domácí balzám na rty

Tereza Šťastná

Jednu věc budete ve svém životě potřebovat vždy, nezávisle na věku a ročním obdobím - balzám na rty!

Balzám na rty je prostě základ a jeho cena se může pohybovat od pár korun až po tisíce (a kdo si ho za tu cenu koupí, podle mého názoru není normální) 

Naštěstí si můžete vyrobit balzám té nejvyšší kvality sami doma a stačit vám k tomu bude jen pár ingrediencí za babku. 

Všichni víme, že svět krásy je o velmi kvalitních olejích, jinak řečeno o tuku (o tom jste nikdy takhle nepřemýšleli co? Teď se vy hubeňoury chytáte za hlavu, co?). Každý olej je nositelem různých minerálů a vitamínů, a proto by bylo dobré zvážit, co přesně od svého balzámu očekáváte. Já si do svého receptu přidala olivový, čistě proto, že jsem ho měla doma. 

Co budete potřebovat: 

  • včelí vosk
  • kokosový olej
  • další olej podle vaší potřeby (olivový, mandlový, růžový, měsíčkový, ...)
  • vonný olejíček
  • nějaký obal
  • malá teplu odolná miska

Ještě můžete přidat

  • rtěnka, kterou neopláčete pro přidání barvy
  • koření jako peeling
  • flitry pro efekt

Krok 1

V malé misce smíchejte 2 polévkové lžíce kokosového oleje, 2 polévkové lžíce dalšího oleje a 5 kapek vonného olejíčku.

Krok 2

Nakrájejte si včelí vosk na malé kousky, pokud jste koupili v pevné formě a přidejte také dvě polévkové lžíce do směsi. Pokud chcete balzám obarvit, přidejte trochu rtěnky a pamatujte - čím víc rtěnky, tm sytější barvu balzám bude mít. Misku potom dejte do mikrovlnky nebo do horké vody a nechte vše rozpustit. 

Krok 3

Až se vše rozpustí, přidejte koření nebo flitry a vlijte směs do nějakého plechového či plastového obalu (já osobně miluju obaly od mentolek). Celá směs by nyní měla vychladnout a ztuhnout. 

Poznámka: Pokud nejste spokojeni s výslednou barvou nebo konzistencí, vždy můžete balzám znovu rozpustit a přidat základ směsi nebo třeba víc oleje.