Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

My Favourite Summer Photo Moments

Blog

My Favourite Summer Photo Moments

Tereza Šťastná

This is it! The autumn is here and it's time to say farewell summer time. This year I have a feeling I finally got to enjoy it little bit more than years before. I got to travel, see my family, I had the best time with my friends and finally started this blog and already have very nice base of readers! 

 So I have decided to be a little bit personal and share my favorite photo moments of this summer with you! Most of them you might have seen on my Instagram. Follow @dogandpineapple


A je to tu! Podzim je tu a přišel čas dát sbohem létu. Letos mám konečně pocit, že jsem si ho užila naplno narozdíl od let předchozích. Podařilo se mi cestovat, trávit čas s rodinou, užila jsem si ty nejlepší chvilky se svými přáteli a především jsem se konečně pustila do tohoto blogu, který už má díky vám pěknou čtenářskou základnu! 

A proto jsem se rozhodla být trochu osobnější a sdílet s vámi mé nejoblíbenější fotografické momenty z léta. Většinu z nich jste mohli vidět na mém Instagramu! Sledujte @dogandpineapple

Follow