Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 


Prague

Dog & Pineapple is a fresh new lifestyle blog from the downtown of Prague. You can find personal articles about inspiring people, healthy living, fitness, beauty and fashion. 

Nominee

Blog

Nominee

Tereza Šťastná

Photo courtesy of Dog & Pineapple. 

Photo courtesy of Dog & Pineapple. 

 Good news everyone! Thanks to your support I got nominated to the Czech Blogger Of The Year awards. That's some headline sh*t and I am extremely excited about it. 

 I want to thank all of you for the love tweets, messages, mails and comments I have been getting and mostly for the support that rookie blogger needs! 

 There are great things to come on this blog and I believe you will help me to go the sirection that makes most of the sense for all of you and you will let me know what would you enjoy to see more of here! 

And if you want to see me in the final, please don't forget to send me your vote here: 


 Skvělé zprávy! Díky vaší podpoře jsem byla nominovaná na Blogerku roku 2015. To je zkur**ně velký headline a já jsem z toho v sedmém nebi! 

 Ráda bych vám proto chtěla poděkovat za všechny ty milé tweety, zprávy, maily a komentáře, kterých se mi od vás dostalo a především za podporu, kterou benjamínek v blogo-sféře potřebuje! 

 Plánuju tady na blogu mít spoustu zajímavých věcí a věřím, že mě navedete tím správným směrem, který bude dávat smysl vám všem a že mi dáte vědět, čeho byste tu chtěli mít víc! 

 A pokud byste mě rádi viděli ve finále, nezapoměňte hlasovat zde: http://www.blogerkaroku.cz/nominovane-blogy/dog-pineapple-blog (nebo klikněte na logo soutěže výš) 

Photo courtesy of Dog & Pineapple. 

Photo courtesy of Dog & Pineapple. 


Follow